ویژگی های برنامه ریزی روزانه برای کنکور

یک برنامه ریزی روزانه برای کنکور برای این اثر بخشی مناسبی داشته باشه، باید ویژگی های بسیاری داشته باشه. کوچترین خطا در برنامه ریزی روزانه برای کنکور میتونه به نتیجه ی اشتباه منتهی بشه. بچه ها قدر روز های مونده تا کنکور رو بدونید و نهایت استفاده رو از اونا بکنید. و حواستون باشه یه موقع با یک برنامه ریزی اشتباه خدایی نکرده این فرصت گرانبها و با ارزش رو از دست ندید.

1- برنامه ریزی روزانه برای کنکور باید آینده نگرانه باشه!

حالا یعنی چی برنامه ریزی روزانه برای کنکور باید آینده نگر باشه!! یعنی اینکه فقط به همون روز توجه نکنه و حواسش به روز های دیگه هم باشه! بزار یه مثال برات بزنم! یه دونده دو و میدانی فرض کن تو یه مسابقه ای شرکت کرده باشه که باید 1000 متر بدود! حالا اگر این دونده عزیز و دوست داشتنی 80 درصد انرژی شو در 100 متر اول مصرف کنه! به نظر شما در این مسابقه چندم میشه؟ خب معلومه این دونده در این مسابقه نتیجه ی افتضاحی میاره! این دونده در این مسابقه از مغزش استفاده نکرد و فقط مثل اسب دوید!!

و در 80 درصد انرژی شو برای 10 درصد مسیر تلف کرد و رفت و فقط 20 درصد انرژی شو برای 90 درصد  ادامه مسیر نگه داشت. حالا شما هم به همین موضوع توجه کنید! کنکور یک روز یا دو روز نیست! برای یک روزتون طوری برنامه ریزی نکنید که یک ماه بعدش از شدت خستگی نتونید درس بخونید.

نکته ی اخلاقی:  جو گیر نباشید و مثل دونده ی قصه ی ما ، بلانسبت شما ، مثل اسب نباشید. باهوش برنامه ریزی کنید!

2- برنامه ریزی روزانه برای کنکور نباید تک درس باشه!

بیماری عجیبی که بین کنکوری ها رواج پیدا کرده که در یک روز بیشتر از یک درس را مطالعه نمی کنند. همه هم این استدلال رو می کنند که ما اگر در یک روز بیشتر از یک درس را مطالعه کنیم نمی توانیم به صورت عمقی درس ها را یاد بگیریم! یک سوالی که من از همه ی این دوستان عزیز دارم! اینه که دوست عزیز من شما فردا کنکور داری یا پس فردا؟! فرض کنیم که امروز مثلا نیمه ی اول فصل اول یکی از دروس رو به صورت 100 درصد یاد گرفتی !؟ آیا فردا شما کنکور اون فصل رو داری !؟ اگر این همه تایم بزاری برای اون مبحث و وقت دوره کردن رو از دست بدی، آیا به نظرت روز کنکور و بعد از گذشت چند ماه و بدون دوره کردن هنوزم 100 درصد تسلط داری!؟ معلومه که نه !

حالا یه سری از دوستای عزیز هم می گن ما روزانه یک درس رو می خونیم و تسلط 100 درصد پیدا میکنیم. و دوره هم می کنیم یعنی روز هایی رو برای دوره اختصاص می دیم و به همین ساگی در کنکور موفق میشیم. تنها جمله ای که می تونم بگم و درخور باشه اینه که تو خواب هم با این شیوه موفق نمیشید!! چه برسه تو دنیای واقعی ! یه دو دو تا چار تای سادس! که می فهمید با این روشباید 15 سال برای کنکور درس بخونید! ولی شما 1 سال وقت دارید!

نکته اخلاقی: لج باز نباشید و واقع بین باشید. باهوش برنامه ریزی کنید!

3-برنامه ریزی روزانه کنکور باید دارای ساعت مطالعه منطقی باشه!

تنها جمله ایکه می تونیم بگم اینه که در برنامه ریزی جو گیر نشید و یهو یه ساعت مطالعه خیلی رویایی برای خودتون در نظر نگیرید! این هم یک بیماری شایع است! جوگیر شدن رو میگم! بچه های کنکور یهو یه سری الهامات بهشون میشه و تصمیم می گیرن از امروز با برنامه ریزی درس بخونن! بعد یه کاغذ میزارن جلوشون و روز 15 ساعت برای خودشون برنامه ریزی می کنن! بعدش حتی روز اول برنامه رو هم نمی تونن کامل اجرا کنن! پس من از شما عاجزانه خواهش میکنم ساعت مطالعه منطقی داشته باشید! یه طوری که حداقل خودتون بتونید اجراش کنید!!

نکته ی اخلاقی : روز اول برنامه ریزی جوگیر نشید و فضایی برنامه ریزی نکنید! باهوش برنامه ریزی کنید!

4- شما نیاز به استراحت هم دارید!

حالا می ریم سراغ یکی دیگه از بیماری های شایع بین بچه های کنکور که فقط برای درس خوندنشو برنامه ریزی میکنن. انگار خودشون رو مثل یک ربات مطالعه تصور می کنن! یعنی در روز فقط باید درس بخونن! حالا جالب اینجاست بعد دو ساعت درس خوندن از پا میوفتن! حالا یه دسته دیگه از کنکوری ها یا بهتر بگم برای دانش آموزان در از اون ور بوم میفتن! یعنی وقتی یک ساعت درس می خونن تا یه سر نرن جزایر مدیترانه و برنگردن خستگیشون در نمیره! سعی کنید جزو هیچ کدوم از این دو دسته نباشید! میانگین استراحت برای 45 دقیقه تا یک ساعت مطالعه حدود 15 دقیقه هستش و سعی کنید همیشه این قانون رو رعایت کنید!

نکته ی اخلاقی : شاید باورتون نشه ولی شما هم نیاز به استراحت دارید!! باهوش برنامه ریزی کنید!

5- در طول یک روز دروس اختصاصی و عمومی رو با هم مطالعه کنید!

نکته ی مهم بعدی که برنامه ریزی روزانه برای کنکور از اهمیت بالایی برخورداره اینه که در یک روز فقط دروس اختصاصی رو مطالعه نکنید یا فقط دروس عمومی رو مطالعه نکنید. یعنی هر روز مثل این شخصیت های معروف اینستاگرامی شما هم باید ترکیبی بزنید! یه ترکیبی پروو هاا !! ترکیبی از دروس عمومی و اختصاصی!  و با اختصاص حدود 70 درصدی وقت به دروس اختصاصی! همیشه سعی کنید در پیک انرژی تون دروس اختصاصی رو مطالعه کنید! به هیچ عنوان این نکته مهم رو فراموش نکنید! و هر روز در برنامه ریزی حواستون بهش باشه!

نکته ی اخلاقی : همیشه در طول روز ترکیبی مطالعه کنید. باهوش برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ,ریزی ,روز ,رو ,کنکور ,یک ,برنامه ریزی ,برای کنکور ,ریزی روزانه ,روزانه برای ,نکته ی ,ساعت مطالعه منطقی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
بیکران دانش دانستنی ها!! joimacipcomp ShivaShojaee هفته نامه ی صدای آزادی kavirpychak cessmarmittcred samyarweb گروه آموزشي مبدأ شهر شبکه